معاونت بهداشتی
۱۳۹۷ پنج شنبه ۴ بهمن
تاریخ: 1397/10/18 تعداد بازدید: 27
كشف بيش از 30تن مواد غذايي و بهداشتي آرايشي غير بهداشتي از انباري در مرزن آباد چالوس
تقدير از رويكرد دادستان و دادسراي عمومي چالوس در مواحهه با متخلف بهداشتي
تقدير از رويكرد دادستان  و دادسراي عمومي چالوس در مواجهه با متخلف بهداشتي
 بيش از 30تن مواد غذايي و بهداشتي آرايشي غير بهداشتي از يك انبار در مرزن آباد چالوس كشف گرديد.
به گزارش روابط عمومي معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشكي مازندران، در پي شكايات و گزارش پليس آگاهي  مبني بر وجود انبار هاي غير مجاز در شهرك صنعتي مرزن آباد، بازرسان بهداشت محيط و واحد نظارت بر مواد غذايي شبكه بهداشت و درمان شهرستان چالوس بيش از 30تن مواد غذايي و بهداشتي آرايشي را از يك انبار در مرزن آباد چالوس كشف كردند.
در بازديد مشترك بازرسان بهداشت محيط مركز بهداشت شهرستان ، پليس آگاهي، نمايندگان اداره صنعت، معدن و تجارت و كارشناسان نظارت بر مواد غذايي شبكه بهداشت شهرستان از اين انبار مواد غذايي فاقد مجوز بازديد به عمل آمد.
 در اين بازديد، بازرسان بعد از بازگشايي درب انبار، با حجم بسيار بالايي از مواد غذايي تاريخ مصرف گذشته، فاسد و كپك زده غير
مجاز ، حدود 8تن مواد غذايي و آرايشي و بهداشتي كه تاريخ توليد و انقضاء آنها مخدوش گرديده بود و حدود 24 تن مربا و ترشي فاقد مشخصات بهداشتي مواجه شدند. بازرسان نسبت به تنظيم صورتجلسه توقيف اقدام كرده و مكانهاي مذكور بدستور مقام  قضايي  پلمپ گرديده، پرونده جهت رسيدگي و ادامه روند به دادگاه ارسال گرديد.
 
همچنين بر اساس شكايت مردمي سامانه مديريت ارتباطات مردمي "190 بهداشت " مبني بر تهيه و توليد زيتون پرورده در محل غير بهداشتي و غير مجاز در بخشي از منزل مسكوني در شهرستان چالوس توسط بازرسان بهداشت محيط شبكه بهداشت و درمان شهرستان پس از تائيد شكايت و با اخذ مجوز با ورود بازرسان بهداشت محيط و نيروي انتظامي در محل  بر اساس دستور دادستان از محل بازديد  و تفتيش به عمل آمد
 
در اين بازديد هم حجم بالايي از مواد غذايي كپك زده، فاسد، آغشته به رنگ هاي غير مجاز و فاقد مشخصات  بهداشتي در محل مشاهده گرديد كه متاسفانه در سطح عرضه پخش مي گرديد.لذا پس از تنظيم  صورتجلسه توقيف ، محل مذكور به دستور مقام محترم قضايي  پلمپ و متصدي مكان غير مجاز نيز بازداشت و  پرونده تخلف به دادگاه ارسال گرديد.
 بر اساس دستور داديار محترم شعبه دوم دادسرا عمومي  متهم ملزم گرديد بهمراه  بازرسان بهداشت محيط و نماينده كلانتري ، مراكز تهيه و توزيع مواد غذايي كه اجناس مذكور را به آنان توزيع نموده بود به بازرسان معرفي نمايد كه نهايتا منجر به جمع آوري مواد غذايي اعم از زيتون پرورده فاقد مشخصات، ترشيجات فاقد مشخصات و ساير مواد غذايي غير بهداشتي گرديد. شايان ذكر است رسيدگي به پرونده متخلف نيز در دادگاه  در جريان مي باشد.
توضيح اينكه مردم بزرگوار استان مازندران ميتوانند هرگونه مشكل بهداشتي در خصوص مواد بهداشتي را از سطح توليد تا عرضه از طريق سامانه 190 بهداشت به اطلاع بازرسان بهداشت برسانند.
//يوسف رضا خادمي خانقاهي//
كشف بيش از 30تن مواد غذايي و بهداشتي آرايشي غير بهداشتي از انباري در مرزن آباد چالوس
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal