معاونت بهداشتی
۱۳۹۷ پنج شنبه ۴ بهمن
تاریخ: 1397/10/16 تعداد بازدید: 9
پيشگيري از آسيبهاي اجتماعي با كمك رسانه هاي مازندران
نشست بررسي نقش رسانه ها در ارتقاي سلامت رواني، اجتماعي و پيشگيري از بروز آسيب هاي اجتماعي برگزار گرديد.

به گزارش روابط عمومي معاونت بهداشتي دانشگاه با توجه به نقش خطير رسانه ها در ارتقا سلامت رواني، اجتماعي و پيشگيري از بروز آسيبهاي اجتماعي در سطح جامعه، نشست مشتركي في مابين اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي مازندران و مركز بهداشت استان مازندران  با حضور رييس اداره مطبوعات اداره كل فرهنگ و ارشاد استان، مدير و كارشناسان مديريت سلامت رواني، اجتماعي و اعتياد و مسئول روابط عمومي مركز بهداشت استان  برگزار گرديد.

در اين جلسه حاضرين به بررسي ابعاد مختلف و زمينه هاي همكاري مشترك در اين حوزه پرداختند.

 دكتر احمدي مدير سلامت رواني،اجتماعي و اعتياد معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشكي مازندران نقش و مسئوليت رسانه ها را در پيشگيري از آسيبهاي اجتماعي بسيار مهم و پر اهميت دانستند وخواستار تعامل هرچه بيشتر رسانه ها و نظام سلامت براي پيشگيري از آسيبهاي اجتماعي شدند.

 فرجي رئيس اداره مطبوعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي نيز ضمن تقدير از برنامه اجرايي مركز بهداشت استان در اين زمينه، در خصوص همكاري همه جانبه اداره ارشاد با  مركزبهداشت اعلام آمادگي كرده و برگزاري كارگاه توجيهي براي رسانه ها را بسيار تاثير گذار دانستند 

لازم به ذكر است شواهد و تجربيات گذشته در ايران و جهان موارد متعددي  از بروز همه گيري بيماريهاي اعصاب  و روان و به دنبال انتشار نامناسب اخبار مربوط به آن را نشان مي دهد . رسانه ها با درج انتشار صحيح اخبار ميتوانند در پيشگيري از بيماريهاي رواني و آسيبهاي اجتماعي نقش مثبت و مهمي را  ايفا نمايند و در عين حال، انعكاس نامناسب اخبار مي تواند موجب افزايش تنش ها و آسيبهاي اجتماعي شود.

شايسته است مديران رسانه ها تدابير لازم را جهت جلوگيري از انتشار گزارشهايي كه بر اساس شواهد علمي مي توانند آسيب زننده سلامت مردم باشند اتخاذ كنند.

اميد است با همكاري رسانه هاي گروهي و ارتقاي سطح آگاهي پيرامون موضوعات مرتبط با سلامت روان و تلاش در جهت افزايش سطح سواد سلامت روان در اقشار مختلف جامعه در جهت كاهش آسيب هاي اجتماعي و رواني و افزايش استفاده از خدمات سلامت روان گام برداريم. بي شك اطلاع رساني در خصوص اقدامات صحيح و سازنده اي كه افراد ميتوانند در مواقع بحران و يا بروز بيماري هاي رواني انجام دهند در اين زمينه تاثير گزار خواهد بود.

//يوسف رضا خادمي//

 
پيشگيري از آسيبهاي اجتماعي با كمك رسانه هاي مازندران
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal